Budući da se broj zaraženih osoba u Republici Hrvatskoj zadnjih dana povećao odlučili smo u naš centar uvesti još neke pojačane mjere sigurnosti u borbi protiv Covid-19 virusa.

1. BOČNI ULAZ – kako se ne bi stvarale gužve na prostoru recepcije polaznici će u svlačionice ulaziti kroz bočni ulaz koji se nalazi najbliže svlačionicama.
  2. Pri ulasku u centar morat ćete proći našu DEZINFEKCIJSKU POSTAJU. Tamo vas očekuje mjerenje temperature, dezinfekcijska barijera za obuću i obvezna dezinfekcija ruku. Korisnicima koji imaju povišenu tjelesnu temperaturu ili bilo koje druge znakove bolesti nije dozvoljen ulazak u objekt.
  3. Svi korisnici (treneri, polaznici i osobe u pratnji) OBVEZNI SU NOSITI MASKE u zajedničkim prostorijama.
  4. OBVEZNO NOŠENJE OBUĆE ZA TRENING – Obuću u kojoj ste došli na trening ostavite u svlačionici i obujte svoje cipelice ili tenisice za trening.
  5. ODLAZAK U DVORANE – nakon što ste prošli našu dezinfekcijsku barijeru, presvukli vaše cipelice i stavili maskicu možete ući u prostor recepcije i pričekati ulazak u dvoranu ako je dvorana zauzeta, ako je dvorana otvorena molimo vas da se odmah uputite u dvoranu kako se na recepciji ne bi stvarala gužva. Molimo vas da poštujete razmak između drugih polaznika.
  6. PROVOĐENJE TRENINGA
    1. OGRANIČEN BROJ POLAZNIKA – obvezne su prijave za sve programe
    2. MASKE – Nošenje maske za vrijeme treninga zasada NIJE OBVEZNO s obzirom na karakteristike treninga tijekom provođenja sportsko-rekreativnih aktivnosti. No, pitanje je trenutka kada će Stožer donesti odluku o obveznoj upotrebi maski u svim zatvorenim prostorima pa vas molimo da se pridržavate odluka stožera od onog trenutka kad budu donesene.
      Zasada vam preporučujemo da zaštitite sebe i druge te da maske imate i na treninzima kako bi se vaše tijelo što prije naviknulo na iste. Vaši voditelji imat će vizire tijekom treninga.
      Ako počnete osjećati vrtoglavicu ili umor poželjno je da napravite pauzu i uklonite masku te se u tom trenutku odmaknete od drugih polaznika. Također, određena medicinska stanja mogu vježbanje s maskom učiniti potencijalno opasnim, primjerice za osobe s respiratornim stanjima poput astme ili kroničnih plućnih bolesti, bolesti srca ili angine. Molimo vas da u tom slučaju svakako obavijestite svog trenera.
    3. DEZINFEKCIJA OPREME – u svakoj dvorani nalazi se dezinficijens kojim možete dezinficirati opremu koju koristite – lopte, utege, strunjače, prostirke i sl. Sva oprema se po završetku treninga dodatno dezinficira.
    4. VLASTITI RUČNIK – obvezno je nošenje vlastitog ručnika kojim se prekriva svaka podloga na kojoj se sjedi, leži ili vježba
    5. BOČICA VODE – Svakom se polazniku preporučuje da ima vlastitu označenu bocu s tekućinom kao i ostale potrepštine. U slučaju da iste zaboravite na prostoru recepcije imate jednokratne čaše i aparat s vodom.
    6. ZAVRŠETAK TRENINGA – Nakon treninga polaznici se ne zadržavaju u prostorima dulje nego što je potrebno. Boravak u svlačionicama i prostorima za tuširanje treba svesti na nužni minimum.

OBAVIJEST RODITELJIMA – Molimo vas da djecu dopratite do svlačionica, pomognete im pri presvlačenju ako je to potrebno te ih uputite prema dvoranama gdje će ih dočekati njihov trener. Nakon toga molimo vas da napustite prostor centra do završetka treninga kako ne bismo stvarali dodatnu gužvu. Iznimka su roditelji čija se djeca adaptiraju na treninge. Oni mogu prisustvovati samom trenungu uz OBVEZU nošenja maske i rezervne obuće prilikom ulaska u dvorane. Roditelji koji ne budu imali rezervnu obuću i masku neće moći pristupiti samom treningu.